Угорщина вводить надзвичайний стан в енергетиці

15.07.2022

Угорський уряд оголосив надзвичайний стан у сфері енергетики та ухвалив план із семи пунктів, який набуде чинності із серпня

Угорщина вводить надзвичайний стан в енергетиці

Як повідомив глава адміністрації прем'єр-міністра Угорщини Гергей Гуйяш, план уряду передбачає, що країна збільшить видобуток газу з 1,5 млрд до 2 млрд кубометрів, а глава МЗС Петер Сійярто отримає повноваження домовитися про постачання додаткових запасів газу, а в самій Угорщині буде запроваджено заборону на експорт енергоносіїв та дров.

Крім того, план передбачає, що до кінця року значно збільшиться видобуток бурого вугілля та антрацитів, а блоки електростанції "Матра" будуть перезапущені якнайшвидше.

Уряд Угорщини також ініціює продовження режиму роботи АЕС "Пакш", а знижена з 1 серпня вартість газу та електроенергії діятиме лише до середнього рівня споживання угорського домогосподарства, а за межами цього розміру діятиме ринкова вартість.
Всі заходи угорського уряду пояснюються тим, що Європі не вистачить газу на осінньо-зимовий опалювальний сезон.

"Ми зробимо все можливе, щоби газу вистачило", - запевнив глава адміністрації прем'єр-міністра

Водночас Гергей Гуйяш не виключив можливості аварійних відключень, проте уточнив, що це може статися, якщо надходження газу повністю припиниться, але "поки що про це говорити не варто".
Назад до новин