Рада спростила впровадження енергоефективних заходів у будівлях

11.07.2022

Верховна Рада України 9 липня проголосувала за урядовий законопроєкт №6485, який створює умови для комплексної термомодернізації будівель в Україні. Відповідні дані оприлюднені на сайті парламенту.

Документ пропонує суттєве спрощення процесу впровадження енергоефективних заходів у житлових та громадських будівлях та співпраці з Фондом енергоефективності.

Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо створення умов для запровадження комплексної термомодернізації будівель", спрямований, зокрема, на:

✔ впровадження систем енергетичного менеджменту у будівлях державного сектору;

✔ запровадження комплексного підходу щодо формування політики у сфері енергетичної ефективності будівель за рахунок стратегії термомодернізації будівель в Україні та створення національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель;

✔ можливість поетапного фінансування Фондом енергоефективності проєктів термомодернізації, що дозволить співвласникам багатоповерхівок впроваджувати енергоефективні заходи покроково;

✔ можливість залучення Фонду до відбудови пошкоджених та зруйнованих будівель;

✔ включення у грантові виплати Фонду енергоефективності частки супутніх з енергоефективними заходами робіт, які є необхідною та невід’ємною частиною реалізації проєкту термомодернізації та інше.

Очікується, що завдяки поширенню проєктів термомодернізації Україна зможе швидше досягти енергетичної безпеки та економічного розвитку після перемоги.

"Термомодернізація існуючих та будівництво нових, сучасних та енергоефективних будівель – це інструменти, які дозволять декарбонізувати національний фонд будівель України. Для цього нам необхідно забезпечувати високий рівень вимог до енергоефективності, робити проєкти з термомодернізації повсюдними, а інструменти державної підтримки – зручнішими", – прокоментував рішення парламенту міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Як повідомляла "Українська енергетика", до цього часу запровадити енергоефективні заходи у своїх багатоповерхівках українці могли за допомогою програми "Енергодім" від Фонду енергоефективності, яка була запущена у 2019 році. На початку вона дозволяла повернути мешканцям до 70% витрат, а зараз – до 50%.
Назад до новин