Fitch підвищило рейтинг НЕК "Укренерго"

30.08.2022

"Рейтинг повернення облігацій залишається незмінним на рівні "RR4". Підвищення рейтингу було за реструктуризацією боргу України. Fitch також присвоїло "Укренерго" довгостроковий рейтинг дефолту емітента ("РДЕ") "СС", - повідомляється на сайті РА Fitch, передає "Інтерфакс-Україна".


Надані рейтинги відображають міцні зв'язки "Укренерго" із сувереном відповідно до критеріїв Fitch для компаній, пов'язаних з державою (GRE), при цьому Україна також є гарантом майже всього боргу компанії, уточнило Fitch. Реструктуризація покращила ліквідність "Укренерго", але вона залишається незадовільною, враховуючи частину обслуговування боргу, що залишилась.

Окрім того, Fitch вважає дефіцит ліквідності стримуючим фактором для рейтингів "Укренерго" та її самостійної кредитоспроможності (SCP) на рівні "CC".

За оцінкою агентства, діяльність "Укренерго" сильно постраждала від військового вторгнення росії в Україну, у зв'язку з чим Fitch очікує, що споживання електроенергії у країні у найближчі два роки буде на 30% нижчим, ніж у довоєнний час, що обмежить доходи НЕК від передачі та диспетчеризації. Також очікується нижчий збір торгової дебіторської заборгованості у 2022-2023 роках та накопичення торгової кредиторської заборгованості.

Нагадаємо, Україна 20 липня запропонувала власникам єврооблігацій з 1 серпня відстрочити всі виплати за ними та строки погашення на два роки, зберігши поточні ставки прибутковості. Після закінчення цього терміну відсотки можуть бути виплачені одразу або капіталізовані.

Крім того, міжнародні партнери України у рамках G7 та Паризького клубу кредиторів заявили про готовність призупинити виплату боргу України до кінця 2023 року з можливістю продовження відстрочки ще на один рік. Вони також наполегливо закликали приватних кредиторів прийняти пропозицію України про прострочення виплат щодо єврооблігацій та зміни умов щодо ВВП-варрантів.

Україна 10 серпня повідомила про згоду утримувачів єврооблігацій на запропоновані умови. За даними Мінфіну на його сайті, всього на ринку обертаються 13 випусків єврооблігацій України загальною номінальною вартістю $17,26 млрд та EUR2,25 млрд.
Назад до новин